Zalety Magento

Podobnie jak PrestaShop, Magento jest darmową platformą (Community Edition) do handlu przez Internet, ale dostępna jest również jej płatna wersja (Enterprise Edition). Obie platformy cieszą się podobną popularnością wśród użytkowników. Magento ma jednak znacznie więcej funkcjonalności do obsługi sprzedaży oraz analizowania danych i generowania raportów. Dostęp ma więc do niego praktycznie każdy zainteresowany użytkownik.

Pozycjonowanie stron Częstochowa

Magento dysponuje dużymi możliwościami optymalizacji kodu pod kątem pozycjonowania (SEO). Trzeba przyznać, że jest to zaleta, którą Magento wyprzedza większość darmowych skryptów sklepu internetowego. Jest zaprogramowany w sposób przyjazny dla wyszukiwarek, ale też dla użytkowników chcących zoptymalizować swój sklep.

Osobiście uważam to za jedną z najważniejszych zalet skryptu, ponieważ w sprzedaży chodzi przecież o to, by być jak najbardziej widocznym dla Klientów.

Rozbudowana funkcjonalność

Magento jest znany z tego, jak bardzo jest funkcjonalny, a jego możliwości są niesamowicie rozbudowane. W skład skryptu wchodzą nie tylko podstawowe elementy, charakterystyczne dla wszystkich sklepów internetowych, ale też rozbudowany system raportowania i analizy, elastyczny system płatności czy zarządzanie produktami. Ponadto Magento obsługuje urządzenia mobilne, co obecnie jest bardzo istotną kwestią.

Możliwości rozbudowywania systemu Magento są praktycznie nieograniczone. Skrypt umożliwia na przykład prowadzenie kilku sklepów na raz i zarządzanie nimi z jednego panelu administracyjnego. To bardzo ułatwia pracę, jeśli sprzedajemy produkty odmienne branżowo i nie chcemy wrzucać wszystkiego do jednego wora.

Responsywność – spełnia wymagania

Wady Magento:

Wymagania i zasoby serwera

Niestety ogromna funkcjonalność, jaką oferuje Magento, okupiona jest wysokimi wymaganiami skryptu. Nie postawisz sklepu z Magento na słabym serwerze, a jeśli nawet – nie będzie on wygodny w użyciu, ponieważ hosting nie sprosta zapotrzebowaniu skryptu. Wiele dostępnych na rynku hostingów nie jest w stanie poradzić sobie z Magento. Zanim więc zdecydujesz się na to oprogramowanie, zastanów się nad wyborem odpowiednio mocnego serwera. Będzie się to najprawdopodobniej wiązało z nieco wyższymi kosztami.

Zaplecze sklepu internetowego

I znowu ogromna funkcjonalność wpływa na wygodę i prostotę obsługi. Właściwie nie powinienem pisać o „prostocie” w przypadku Magento, ponieważ czegoś takiego tutaj nie uświadczysz. Administracja skryptu jest dość skomplikowana i początkujący użytkownik może się szybko pogubić. Będzie musiał poświęcić sporo czasu na zapoznanie się ze wszystkimi możliwościami skryptu.

Instalacja i modyfikacja

Magento nie jest zbytnio przyjazny użytkownikowi i niestety wymaga zaawansowanej wiedzy programistycznej, by go modyfikować.

Przykłady bezpłatnych sklepów internetowych:

  • PrestaShop
  • Magento
  • Quick.Cart
  • OpenCart
  • WooCommerce – rozszerzenie WordPressa
  • VirtueMart – rozszerzenie Joomli

W przypadku tych sklepów dodatkowe koszty to np. skórki (templetki,szablony), dodatkowe płatne pluginy rozszerzające funkcjonalność sklepu, godziny pracy programisty przy bardziej skomplikowanych wdrożeniach, przeróbkach.

W przypadku zainteresowania stworzenienim sklepu na Magento 1 lub Magento 2, Prestashop, Woocommerce – modyfikacji sklepu, wdrożenia pluginu lub napisania pluginu na zamówienie – prosimy o kontakt emailowy: biuro@natopie.pl.

Oklejanie samochodów folią

Agencja Reklamowa Demo okleja samochody w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i innych miastach. Reklama na samochodzie to ekonomiczny, trwały i prestiżowy sposób na zaistnienie w świadomości Odbiorcy. Gdziekolwiek jest oklejony samochód, reklama pracuje dla Ciebie. Reklama na samochodach pracuje cały czas przez cały rok: dla zwiększenia ilości klientów dla twojego biznesu, większa zyski w firmie, buduje zaufanie do twojego biznesu, zwiększa rozpoznawalność marki i produktu, klienci widza Cię wszędzie. Profesjonalna reklama na samochodzie tworzy pozytywny wizerunek firmy. W produkcji stosujemy folie najwyższej jakości, zapewniające znakomite, nasycone kolory, doskonałe odwzorowanie szczegółów, a także wieloletnią trwałość. Oklejamy samochody osobowe, dostawcze, TIR-y, całe floty na terenie całego kraju.