Wirtualne wycieczki, spacery, panoramy

Technologia wykorzystywana przy tworzeniu wirtualnych wycieczek pozwala poszerzyć funkcjonalność strony internetowej i zaproponować klientom wirtualne zwiedzanie obiektu. Przemieszczanie się między pomieszczeniami obiektu jest możliwe dzięki wykonaniu profesjonalnych zdjęć panoramicznych, tworzących wrażenie realnego przebywania w danym miejscu. Technologia pozwala obejrzeć obiekt z zewnątrz i wewnątrz (poszczególne jego pomieszczenia). Przemieszczanie odbywa się poprzez kliknięcie na link lub ikonkę, strzałkę umieszczoną np. na drzwiach, czy oknach. W efekcie mamy wrażenie realnego spaceru oraz zwiedzania. Dodanie efektów dźwiękowych np. głosu przewodnika lub odgłosy otoczenia wrażenie realności.

Wirtualna wycieczka pozwala w ciekawej, multimedialnej odsłonie przedstawić ofertę hotelu, gabinetu SPA, muzeum, firmy usługowej, domu weselnego czy obiektu sakralnego bardziej niż kilkadziesiąt pięknych zdjęć. Dodatkowo wirtualny spacer umożliwienie internaucie zerknięcia na treść wiszących na ścianach dyplomów i certyfikatów, czy poznania rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń.

1. Technologia Flash
Technologia Flash to gwarancja dostępności tworzonych przez nas aplikacji podczas korzystania z różnych komputerów (dostępność na 99% komputerów – źródło ADOBE).

2. Automatyczny plugin
Tworzony przez nas skrypt automatycznie dobiera plugin, w którym następnie uruchamiana jest panorama. Dzięki temu każdy użytkownik zawsze może skorzystać z panoramy lub wirtualnej wycieczki. Gdy z powodu braku zainstalowanej wtyczki nie można otworzyć panoramy, program sam wybierze (według ustalonego priorytetu) alternatywną technologię, na przykład Javę.

3. Wysoka rozdzielczość
Wykonujemy panoramy dowolnej rozdzielczości, w tym także tej najwyższej, umożliwiającej oglądanie panoramy na pełnym ekranie.

4. Indywidualny interfejs
Sam decydujesz o kształcie interfejsu. Całość elementów i grafika wchodząca w skład interfejsu może być zaprojektowana i zaprogramowana zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

5. Mapa Google
Mapa Google pozwala umieścić daną lokalizację na panoramie, wskazać jak trafić do danego miejsca. Daje możliwość tworzenia całych gałęzi kategorii, które następnie można dowolnie definiować i przypisywać im oddzielną funkcjonalność.

Mapa Google oferuje następujące możliwości:
– powiększenia, pomniejszenia i uzyskania różnego typu widoków,
– mapa może być umieszczona w dowolnym miejscu otwartego okna z panoramą lub na oddzielnym oknie,
– panorama daje możliwość wyświetlenia dowolnej liczby punktów,
– zdefiniowanie różnych akcji ze względu na rodzaj punktu, w jaki klikniemy,

6. Plan sytuacyjny
Moduł ten polecamy w przypadku przedstawiania panoram zamkniętych pomieszczeń: wnętrz, lokali, zamkniętych terenów, itd. Szczególnie pomocny jest w handlu nieruchomościami, pozwala przedstawić poszczególne pomieszczenia. Punkty panoramy umieszczone są na poszczególnych piętrach. Lepszą orientację podczas poruszania się po obiekcie zapewniają kompasy w postaci radarów. Panoramę w postaci planu sytuacyjnego warto również rozszerzyć o mapę GOOGLE.

7. Panel sterowania
Panel sterowania pozwala na nawigację procesu poruszania się w programie, jakim jest wirtualny spacer. Umożliwia obracanie się w dowolnym kierunku oraz przybliżanie lub oddalanie od danego obiektu.

Można go rozszerzyć o dodatkowe funkcje:
– automatyczne poruszanie się po wirtualnej wycieczce,
– przejście z panoramy na panoramę dające wrażenie realnego przemieszczania się,
– szybkie wczytywanie się panoramy, bez czekania na załadowanie kolejnych jej obrazów,

Moduł ten jako część interfejsu może być bez problemów stwarzany od podstaw.

8. Indywidualne menu
Menu dodane do panoramy może być chowane oraz być przedstawione w rozmaity sposób, na przykład animowany. Narzędzie to pozwala na dotarcie do wszystkich funkcji i najważniejszych informacji zawartych na danej prezentacji.

9. Multimedialna wersja CD/DVD
Każdy wykonywany przez nas projekt ma zastosowanie nie tylko w Internecie. Jego możliwości są zdecydowanie bardziej uniwersalne. Jako doskonałe narzędzie do promocji dostępne jest również na płycie CD lub DVD. Innym miejscem jego wykorzystania jest dział „Do pobrania” na Twojej stronie www. Wersja na stronie www może być zabezpieczona przez kopiowaniem w ten sposób że możliwe jest jej oglądanie tylko na wybranej domenie.

W pojedynczym pliku na płycie zapisana jest panorama, którą można odtwarzać w dowolnym miejscu i czasie. Nie ma potrzeby podłączania komputera do Internetu, by skorzystać z wirtualnego spaceru. Wystarczy włożyć do stacji dysków płytę a panorama sama się uruchomi bez instalacji.

10. Technologia HDR
Technologia HDR pozwala na takie złączenie zdjęć, by powstały w taki sposób obraz tworzył harmonijną całość, z dbałością o detale i realność przedstawianych kolorów. Pomaga wyeliminować problem z niedoświetleniami i prześwietleniami fotografii. Z drugiej strony wymaga również dużej precyzji i wysokiej jakości sprzętu, który pozwala na uzyskanie doskonałych efektów tak przygotowanych panoram.

11. Zdjęcia
Każda prezentacja może być rozbudowana o fotografię, grafikę, linki do stron czy opisy tekstowe.
Pojawienie się tych elementów na stronie może być konsekwencją różnych czynności:

– kliknięcia w jeden z elementów interfejsu
– kliknięcia w hospot na panoramie,
– skorzystania z mapy lub planu sytuacyjnego.

Zdjęcia pozwalają na bardziej nowoczesne, atrakcyjne ukazanie elementów zamieszczonych na panoramie.

12. Galerie
Za pomocą efektu „lightbox” lub „blur” z wykorzystaniem zaawansowanych galerii możemy w doskonały sposób przedstawić fotografie w zbiorze galerii. Prezentowane galerie można przypisać do całego spaceru lub indywidualnie do każdej panoramy.

13. Zdjęcia 3D przedmiotów i obiektów
Panorama daje również możliwość na proste wkomponowania w nią przedmiotów 3D. Przedmiot może być oglądany z każdej strony, obracany w osi pionowej, przybliżany, oddalany. Można również zatrzymać animację na wybranym przez siebie szczególe.

14. Teksty i opisy z ilustracjami
Panoramy i wirtualne wycieczki mogą być rozbudowane o dowolny opis lub komentarz. Do każdego opisu można dodać zdjęcie lub grafikę.

15. Odnośniki i linki
Panoramy mogą zawierać również zewnętrzne odnośniki (linki), które umieścić można jako element menu, hotspot, interfejsu, logo, zdjęcia, czy tekstu.

16. Index panoram
Chcesz mieć pewność porządku przedstawianych treści? Ułożymy dla Ciebie miniaturki panoram w formę listy i pozwolimy na szybkie poruszanie się między nimi. Stworzymy dla Ciebie od podstaw index, dzięki czemu będziesz miał możliwość jego całkowitej modyfikacji.

17. Automatyczna prezentacja
Panorama sama się uruchomi bez potrzeby sterowania myszką czy klawiaturą. Po ustalonym czasie zaczniemy spacer po obiekcie. Do każdego projektu można indywidualnie dobrać kierunek zwiedzania, prędkość obrotu i kolejność prezentowanych miejsc. Funkcja bardzo przydatna w celu zaprezentowania możliwości narzędzia, jakim jest panorama bez konieczności jej sterowania np. w muzeum czy na wernisażach sztuki.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem przez nas wirtualnej panoramy, zdjęć przedmiotu 3D czy interaktywnych katalogów online – napisz do nas emaila biuro (at) natopie.pl